Skip to main content

Prawidłowa konserwacja urządzeń transportu wewnętrznego m.in. wózków widłowych jest jednym z podstawowych czynników, które pomagają uniknąć kosztownych awarii. Wybór oleju do wózka widłowego jest szczególnie ważny, ponieważ awaria układu hydraulicznego lub silnika wiąże się z wysokim kosztem naprawy. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę, kupując olej hydrauliczny, silnikowy do wózka widłowego i jakich, częstych błędów unikać.

Tanio znaczy drogo – jak jakość oleju wpływa na pracę wózka widłowego?

Wózki widłowe wymagają systematycznej konserwacji, na co wpływa nie tylko ich intensywna eksploatacja. Nawet pojazdy użytkowane sporadycznie muszą przechodzić stosowne przeglądy i być prawidłowo konserwowane. Ta podstawowa zasada bywa często łamana ze względu na pozorne oszczędności. W przypadku wyboru oleju do wózka widłowego jakość ma ogromne znaczenie i zawsze powinniśmy brać ją pod uwagę, jako pierwsze kryterium wyboru.

Czym skutkuje wybór niewłaściwego oleju do wózka widłowego?

Korzystając z tanich zamienników lub wybierając olej niedopasowany do modelu posiadanego pojazdu, narażamy się np. na przegrzanie skrzyni biegów, awarię układu hydraulicznego lub silnika oraz wynikające z braku optymalnej redukcji tarcia i ochrony przed korozją uszkodzenia. Korzystanie z taniego oleju może skutkować koniecznością oddania maszyny do serwisu wózków widłowych. Wybierając części zamienne i akcesoria do wózków widłowych, lepiej unikać „oszczędności”, które mogą sporo kosztować.

Jaki olej kupić do wózka widłowego?

Wybór oleju do wózka widłowego zależny jest od jego typu. Musimy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta, bo dostępne na rynku oleje do wózków widłowych różnią się m.in. stopniem lepkości. Najlepiej korzystać z markowych produktów dedykowanych do naszego wózka, które pozwolą w optymalny sposób zadbać o podzespoły. Decydując się na zakup tańszego oleju tzw. zamiennika lub produktu o uniwersalnym zastosowaniu, trzeba brać pod uwagę jego parametry, które powinny być zgodne z zaleceniami producenta wózka. Naszym klientom oferujemy sprawdzone, najwyższej jakości części do wózków widłowych i akcesoria renomowanych producentów. Służymy radą i doświadczeniem, pomagając wybrać produkt idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.