Skip to main content

PRODUKCJA WĘŻY HYDRAULICZNYCH

W firmie Widpol zajmujemy się produkcją węży hydraulicznych wysokociśnieniowych. Z naszego sprzętu korzystają firmy działające w przemyśle ciężkim oraz budownictwie. Węże przez nas produkowane charakteryzują się wysoką wartością użytkową. Zapewniamy elastyczność przewodów dopasowanych do wymagań i pełnionej funkcji. W przypadku maszyn i urządzeń przemieszczających się dobra elastyczność węża zagwarantuje swobodę i wpłynie na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń połączenia.

Oferujemy również serwis węży hydraulicznych. Przeprowadzamy czyszczenie przewodów oraz bieżące prace naprawcze. Zapraszamy!

Czym jest wąż hydrauliczny?

Węże hydrauliczne służą do przenoszenia mocy i sterowania. Za ich pomocą możemy transportować olej hydrauliczny, a nawet gazy sprężone. Wykonane są z gumy, a zakończone specjalnym zakuciem z gwintem. Przewody te mogą pracować przy ciśnieniu do 420 bar. Węże hydrauliczne mogą przesyłać media o temperaturze między -40, a +100 stopni. Stosowane są w wielu gałęziach przemysłu m.in. w motoryzacji, lotnictwie, rolnictwie oraz budownictwie. W każdej z tych dziedzin wykorzystuje się inny rodzaj przewodów o odpowiedniej grubości, ilości oplotów i wytrzymałości.

Czytaj też: serwis wózków widłowych

Czym jest i jak przebiega zakuwanie przewodów hydraulicznych?

Zakuwanie węży hydraulicznych polega na trwałym połączeniu metalowej końcówki z wężem, dzięki czemu przewód może zostać podłączony do źródła przesyłanego ciśnienia. Odbywa się to przy użyciu tulei zaciskowej. Metalowa końcówka najczęściej jest gwintowana, jednak zależy to od wymogów technicznych. Dzięki złączeniu obu elementów powstaje stabilna i nieprzerwana konstrukcja, która umożliwia prawidłowe i szczelne podłączenie do źródła, bez skoków ciśnienia.

Zobacz również: naprawa ładowarek teleskopowych

Samodzielne zakuwanie przewodów hydraulicznych

Zanim zdecydujecie się Państwo na samodzielne zakuwanie przewodów hydraulicznych, należy ustalić, w jakich warunkach będzie on wykorzystywany i co będzie przez niego przepływać. Trzeba pamiętać, że w przypadku dobrania złego materiału, może okazać się, że temperatura i ciśnienie substancji zniszczą trwałe połączenie węża z zaciskiem. Jeżeli nie macie Państwo takiej wiedzy, warto powierzyć tę czynność fachowcom, którzy dobiorą odpowiedni budulec przewodu oraz zacisk. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że zakuwanie przewody hydrauliczne można wykonać wyłącznie za pomocą prasy zaciskowej. Połączenie innym sposobem wpłynie na obniżenie jego trwałości.