Skip to main content

SPRZEDAŻ I WYNAJEM WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Urządzenia transportu wewnętrznego, takie jak wózki widłowe, podnośnikowe czy paletowe, służą do załadunku, sortowania, transportu, a nawet rozładunku towarów. Najpopularniejsze i najczęściej używane to wózki widłowe. Specjalne widły pozwalają na szybkie przenoszenie palet. Takie urządzenie jest niezbędne w firmach, które mają zaawansowane magazyny. Wózki widłowe pozwolą na łatwą i szybką manipulację towarami, a także usprawnią proces wytwarzania zamówień. W Widpol prowadzimy sprzedaż i wynajem wózków widłowych. Zaopatrujemy firmy oraz hale magazynowe w nowoczesne urządzenia transportu wewnętrznego najwyższej jakości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup takiej maszyny to znaczny wydatek, dlatego oferujemy elastyczne formy finansowania.

W naszym asortymencie znajdują się m.in. wózki spalinowe, elektryczne oraz wózki ciężkie. Podczas zakupu wózka widłowego pracownicy naszej firmy przygotowują produkty do wydania i dostarczają je we wskazane przez Państwa miejsce. W naszej firmie istnieje także możliwość skorzystania z krótko- i długoterminowego wynajmu wózków widłowych.

Czytaj więcej: części do wózków widłowych

Rodzaje wózków widłowych

Wózek elektryczny – widłowy wózek elektryczny to nowoczesna maszyna będąca, odpowiedzią rynku na coraz większą troskę o środowisko. Silniki elektryczne nie generują spalin, dlatego można bez problemu używać ich w zamkniętych pomieszczeniach. Ponadto wózki elektryczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciche urządzenie ciche. To niepodważalne zalety tych urządzeń. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu sprzęt może być znacznie droższy niż wózek z napędem spalinowym.

Wózek spalinowy – dzięki silnikom spalinowym i wysokoprężnym wózki te są w stanie pracować często znacznie dłużej niż wózki elektryczne. Z tego powodu są znacznie wydajniejsze podczas intensywnej pracy wielozmianowej. Ze względu na emisję spalin tego typu maszyny częściej używane są w otwartych przestrzeniach.

Wózek ciężki – można go określić mianem sprzętu do zadań specjalnych. Wózki ciężkie przystosowane są do przewożenia i podnoszenia ładunków o wadze nawet do kilkudziesięciu ton. Ponadto wzmocniona konstrukcja i szerokie opony umożliwiają używanie wózka nawet w trudnym terenie.

Zobacz również: serwis wózków widłowych.

Który wózek najlepiej wybrać?

Wielu przedsiębiorców chcących wyposażyć swoje magazyny w wózki widłowe zastanawia się nad najlepszym rozwiązaniem. Jaka jest różnica pomiędzy wózkami spalinowymi a elektrycznymi? Zastąpienie paliwa energią elektryczną daje możliwość stosowania tych urządzeń w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ nie wytwarzają wtedy szkodliwych gazów. Warto jednak zwrócić uwagę na czas pracy. Wózki elektryczne wymagają dość częstego ładowania akumulatorów, co wpływa na skrócenie okresu, w którym mogą być eksploatowane.

Nasz zespół oferuje kompleksową pomoc w doborze parametrów wózka widłowego tak, aby mógł spełnić wszystkie stawiane mu oczekiwania. Wybierając naszą firmę, otrzymujesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zobacz również: konserwacja wind samochodowych