Skip to main content

Wózki widłowe to absolutna podstawa jeśli chodzi o działalność magazynów, hurtowni oraz wielu innych podmiotów. Niestety także i one mogą ulegać awariom. Jakim dokładnie oraz które z nich zdarzają się najczęściej? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji.

Awaria układu hydraulicznego

Jedną z najczęstszych awarii w wózkach widłowych jest usterka układu hydraulicznego. Niestety bez tego ostatniego operowanie takim pojazdem jest wręcz niemożliwe, co sprawia, że konieczny staje się serwis wózków widłowych. Co zaś może być przyczyną usterki? Zazwyczaj jest to zużycie się filtra, a także nieszczelność w układzie.

Awaria układu podnoszenia ładunku

Efektywne użytkowanie wózka widłowego będzie niemożliwe również w sytuacji, gdy zawiódł mechanizm odpowiadający za podnoszenie ładunku. Tutaj awarii mogą ulec zarówno same widły, jak i także karetka.

Usterki jednostek napędowych

Kolejnym, częstym źródłem problemów – zwłaszcza w starszych pojazdach – jest silnik. Zdarza się, że zawodzą w nim łożyska, a także rozrząd. W takiej sytuacji niezbędna jest szybka pomoc fachowców, którzy rozpoznają źródło problemów oraz skutecznie mu zaradzą.

Problemy z elektroniką

Nowoczesne wózki widłowe to także sporo elektroniki wspierającej prawidłową pracę urządzenia. Niestety także i ona ulega awariom zwłaszcza, jeśli pojazd jest użytkowany na co dzień w trudnych warunkach.

Aby uniknąć wspomnianych powyżej awarii wózków widłowych, konieczne jest ich regularne serwisowanie. Jeśli jednak już pojawią się problemy, to oczywiście także należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy rozpoznają przyczynę usterki oraz szybko sobie z nią poradzą. Taką pomoc oferujemy również naszym klientom, poza naprawą innych maszyn budowlanych oraz wynajmem różnego rodzaju urządzeń.