Skip to main content

Urządzenia transportu wewnętrznego m.in. wózki widłowe znajdują szerokie zastosowanie. Coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się nad zakupem używanych wózków widłowych, których cena jest nawet kilkukrotnie niższa, co postrzegane jest jako skuteczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka widłowego i jak uniknąć częstych problemów, które wiążą się z zakupem używanych urządzeń.

Jakie są zalety zakupu nowego wózka widłowego?

Jednym z podstawowych problemów podczas zakupu wózka widłowego jest wybór urządzenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb, także związanych z posiadanym budżetem. Nowe wózki widłowe to spory koszt. Decydując się na zakup nowego wózka widłowego, można także optymalnie dostosować urządzenie do zakresu jego zastosowania. Technologia stale idzie do przodu, więc na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze i bardziej ekonomiczne w eksploatacji wózki widłowe, co jest dodatkową zaletą inwestycji w nowe urządzenie. Jeżeli wózek widłowy użytkowany jest sporadycznie, co jest jedną z przesłanek do zakupu używanego urządzenia, warto zdecydować się na wynajem wózka widłowego, dzięki czemu można okresowo korzystać z w pełni sprawnego, funkcjonalnego oraz gwarantującego bezpieczeństwo użytkowania „widlaka”.

Jakie są zalety zakupu używanego wózka widłowego?

Używany wózek widłowy jest znacznie tańszy, jednak na rynek często trafiają urządzenia intensywnie eksploatowane, co wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni wybór oferty. Decydując się na taki zakup, trzeba brać pod uwagę nie tylko okazyjną cenę, ale faktyczny stan urządzenia, bezpieczeństwo pracowników oraz ilość przepracowanych motogodzin. Biorąc pod uwagę powyższe wymagania, służymy pomocą naszą fachowością i doświadczeniem przy wyborze, dodatkowym atutem w naszej firmie jest gwarancja przy zakupie wózka – podobna jaką dają producenci podczas zakupu nowych wózków.