Skip to main content

Wózki widłowe służą do przewożenia ładunków o różnych gabarytach i niecodziennych kształtach. Ich dużą zaletą jest wszechstronność – mogą przydać się w naprawdę wielu sytuacjach. Z tego tytułu praktycznie każda firma zajmująca się przewozem lub magazynowaniem przy wielu okazjach korzysta z tego sprzętu, zwłaszcza że dzięki dodatkowemu osprzętowi wózek widłowy może pełnić wiele różnych funkcji.

Kto najczęściej korzysta z usługi wynajmu wózków widłowych?

Pierwszą z branż, która praktycznie na co dzień korzysta z tego rodzaju sprzętu, są różnego rodzaju przedsiębiorstwa magazynowe. Większość z nich na początku nie decyduje się na zakup wózka widłowego, lecz na jego wynajem. Dzięki temu są w stanie ocenić swoje zapotrzebowanie na ten sprzęt oraz uzbierać środki na jego zakup. W wielu magazynach czy halach przeładunkowych występuje sezonowość – w bardziej pracowitych okresach magazyn wynajmuje dodatkowe wózki widłowe, unikając tym samym większych kosztów, jakie generowałby wózek przez pozostały okres w roku.

Wózki widłowe są także nieocenioną pomocą na punkach przeładunkowych. W chwilach, kiedy zaplanowana jest większa dostawa, można wynająć wózek widłowy i komfortowo przeprowadzić rozładunek. Ten rodzaj sprzętu jest ogromnym ułatwieniem podczas prac inwentaryzacyjnych oraz porządkowych. Dzięki niemu można z łatwością zdjąć lub położyć ładunki na wyższych półkach magazynu praktycznie bez wysiłku. Jest to ogromnie ważnie zwłaszcza w przypadku ciężkich i dużych gabarytowo przedmiotów.

Oferta wynajmu wózków widłowych skierowana jest także do firm zajmujących się pracami porządkowymi na halach produkcyjnych czy magazynach. Dzięki dobranemu osprzętowi można podnieść pracownika, który wykona zlecone mu prace. Wynajem wózków to także dobre rozwiązanie dla składów budowlanych.